PEEWEE  (Boys & Girls Grades 4 & under)
PLAYERS:COACHES:RECORD:

Jon Cameron​

​Konnah Corbett

Justin Day

​Connor Demetrius

Noah Galan

Omar Gonzalez​​

Jose Ortega

​Vincent Shoule

HEAD COACH

Omar Gonzalez


ASSISTANT COACHES

Matthew Gonzalez

WON: 1

LOST: 7

GAMES:
RESULTS:

Friday, April 22nd; 6:00pm

vs. OLBS @ St. Gregory

Lost

Saturday, April 30th; 2:00pm

vs. St. OL Hope (3) @  St. Gregory

Lost

Thursday, May 12th; 6:00pm

vs. St. Anastasia @ St. Gregory

Lost

Saturday, May 14th; 7:00pm

vs. St. Gregory (2) @ St. Gregory

Lost

Sunday, May 15th; 3:00pm

vs. OL Hope (2) @ Maurice A

Won

Sunday, May 22nd; 6:00pm

vs. St. Gregory (1) @ St. Gregory

Lost

Friday, May 27th; 6:00pm

vs. St. Luke @ St. Gregory

Lost

Sunday, June 5th; 6:00pm

vs. St. Camillus @ BCAC #1

Lost




Flag Football  2022 Season

Intermediate  (Boys Grades 7 & 8)
PLAYERS:COACHES:RECORD:

Kyle Chung

​Noah Fortuna-Jikko

River Friedman

​James Garelick

​Patrick O'Grady

Kai Ofori

​Liam Robson​​

​Elian Sampayo

HEAD COACH 

David Ofori


ASSISTANT COACH

Liam Chung


WON: 7

LOST: 4


GAMES:
RESULTS:

Sunday, April 24th; 7:00pm

vs. St. Camillus @ St. BCAC #1

Lost: 26-21

Sunday, May 1st; 7:00pm

vs. OL Hope (1) @ St. Gregory

Won

Saturday, May 14th; 4:00pm

vs. St. Francis DeSales @ Tilden 1

Won 32-12

Sunday, May 15th; 6:00pm

vs. St. Sebastian @ St. Gregory

Won 39-6

Saturday, May 21st; 7:00pm

vs. Immaculate Conception @ St. Gregory

Lost 37-12

Sunday, May 22nd; 5:00pm

vs. OL Hope (2) @ St. Gregory

Won 33-14

Friday, May 27th; 7:00pm

vs. St. Sebastian @ St. Gregory

Won

Saturday, June 4th; 8:00pm

vs. St. Luke @ St. Gregory

Lost

**DIOCESAN PLAYOFFS**


Quarterfinal

Thursday, June 9th; 8:00pm

vs. St. Anastasia (2) @ St. Greg's


Semi-Final

Saturday, June 11th; 8:00pm

vs. St. Anastasia (1) @ St. Greg's


****CHAMPIONSHIP GAME****

Sunday, June 12th; 7:00pm

vs. Immaculate Conception @ St. Greg's




Won 45-24




Won




Lost 33-32





Bantam  (Boys Grades 5 & 6)
PLAYERS:COACHES:RECORD:

Jeevan Albert​

Julia Bak

​Khloe Benedicto

​Samuel Miranda​

Dylan Panepinto

​Alyssia Sampayo

​Bobby Shoule​​

Jacob Varghes

HEAD COACH 

Chris Harris


ASSISTANT COACH

Tyler Lucio


WON: 0

LOST: 8


GAMES:
RESULTS:

Sunday, April, 24th; 6:00pm

vs. OL Hope (1) @ St. Gregory

Lost

Saturday, April 30th; 6:00pm

vs. St. Sebastian @ St. Gregory

Lost

Thursday, May 12th; 8:00pm

vs. St. Gregory @ St. Gregory

Lost
Saturday, May 14th; 5:00pm
vs. OL Hope (2) @ St. Gregory
Lost

Sunday, May 15th; 4:00pm

vs. St. Luke @ St. Gregory

Lost

Saturday, May 21st; 6:00pm

vs. Immaculate Conception @ St. Gregory

Lost

Wednesday, June 1st; 7:00pm

vs. St. Gregory @ St. Gregory

Lost

Friday, June 3rd; 7:00pm

vs. St. Anastasia @ St. Gregory

Lost